چاپ بک لایت در تبریز


بک لایت یا پشت چراغدار به تابلوهایی گفته می شود که چاپ آن از جنس ترانسپرنت بوده و در پشت آن یک منبع نور مانند مهتابی، لامپ کم مصرف و یا مجموعه ای از لامپ های ( ال. ای . دی )قرار دارد. نور ساطع شده از منبع نور، تصویر عکس را روشن کرده و چشم اندازی زیبا نظیر یک نمایشگر ( ال . سی . دی ) ایجاد می کند . تابلوهای بک لایت با برق شهر کار می کنند و مصرف برق آن ها از یک لامپ کم مصرف هم کمتر است.

کاربرد بک لایت

  • منوی غذای رستوران ها و فست فود ها ، کافی شاپ ها
  • تبلیغات داخل ایستگاه های مترو و مجتمع های خرید
  • داخل دارو خانه ها و بیمارستان ها و مطب ها
  • تبلیغات داخل عطر فروشی و موبایل فروشی ها و عکاسی ها
  • دکوراسیون داخلی منازل ، آسمان مجازی

خصوصیات کاغذ بک لایت

بک لایت کاغذی حساس و با ویژگی های خاصی می باشد. اصلی ترین خاصیت آن این است که نور را از خود عبود می دهد و تصویری با کیفیت و جذاب تر، شبیه به نمایشگرهای تلویزیونی، نمایش می دهد.

این کاغذ به نور خورشید حساس است و باید از آفتاب به دور باشد ، همچنین پشت کاغذ که چاپ روی آن انجام میشود کاغذ بک لایت نیز بسیار به آب حساس است و باید از تماس آب و دست خیس به آن پرهیز شود.

بعضی اوقات دیده شده که یک سری از انواع این کاغذ به سرما نیز حساس است و رنگ را به خوبی جذب نمی کند بنابراین چاپ بک لایت مناسب فضای داخلی است.

برای بیشتر کردن دوام آن پیشنهاد می شود که پشت کاغذ را لمینت سرد کنید این کار باعث ضد آب شدن و تثبیت بیشتر جوهر شده و دوام آن را ۲ برابر می کند.

بخصوص برای مواردی که زمان زیاد و به صورت دائمی قرار است از بک لایت استفاده شود. بک لایت بیشتر به صورت موقت و برای تبلیغات مورد استفاده میگیرد. بک لایت با گرم پایین ضخامت کمتری دارد و شفاف تر است و مناسب کارهای موقت و تبلیغاتی می باشد. اما بک لایت گرم بالا مناسب کارهای دائمی است و باید نور بیشتری در لایت باکس تعبیه شود.

چاپ دیجیتال در تبریز
طراحی بنر اینستاگرامی ، افزایش فالوئر