چاپ کوتد لمینت در تبریز


چاپ کوتد لمینت ، چاپ کتد ، کوتد لمینت چیست کاغذ کوتد چیست. یکی از چاپ های مناسب برای فضای داخلی چاپ کوتد لمینت یا همان چاپ کتد لمینت است که به پلات لمینت نیز موسوم است. کاغذ کوتد دارای جنس خاصی است که بعدا توسط پوشش خاصی که به آن لمینت گفته می شود پوشانده می شود. چاپ کوتد لمینت به سبب رزولیشن بالای چاپی و ایجاد دید از نزدیک مناسب برای فضای داخلی بسیار مناسب است.

چاپ کوتد لمینت چیست

به سبب ویژگی های خاص کاغذ کوتد از جمله قابلیت جذب رنگ بالا که باعث دقت توزیع رنگ می شود و رزولیشن بالای چاپی را در چاپ پلات لمینت فراهم می کند، کاغذ کوتد برای بسیاری از امور چاپی استفاده می شود و از دسته متریال های مناسب برای چاپ فضای داخلی محسوب می شود. کاغذ کوتد لمینت مورد استفاده وزن های مختلفی است و به دسته های سنگین و سبک تقسیم می شود که بسته به امور چاپی مختلف می توان از کاغذ کوتد متفاوت استفاده کرد.

چاپ کوتد لمینت

در فرایند چاپ کوتد لمینت، گام نخست چاپ کوتد است که توسط دستگاه پلاتر انجام می شود. در عملیات تکمیلی لمینت کردن صورت می گیرد که با دستگاه لمینیتور انجام می شود. لمینت با فراهم آوردن پوشش محافظ بر روی کوتد باعث افزایش مقاومت چاپی و افزایش زیبایی اثر چاپی می شود. لمینت کردن می تواند به صورت لمینت گرم و لمینت سرد بر روی چاپ کوتد انجام شود. لمینت کردن باعث افزایش مقاومت به رطوبت شده که این امر ماندگاری و طول عمر اثر چاپی را افزایش می دهد.

مراکز چاپی چاپ کوتد لمینت را با بایستی با عرض های مختلف بتوانند انجام دهند و ملاک برتری یک واحد چاپ کوتد لمینت توانایی چاپ کوتد با عرض بالا است. تنها واحد های معتبر چاپی قادر به چاپ کوتد با عرض بالا هستند.

با توجه به کاربری و ابعاد کاغد کوتد می توان چاپ کتد را توسط پرینترهای دیجیتالی هم انجام داد اما معمولاً بصورت لمینت و توسط دستگاه پلاتر، در دو روش لمینت گرم و لمینت سرد صورت می گیرد. در چاپ سرد تنها رویه کار با استفاده از پوشش پلاستیکی محافظت می شود اما در چاپ لمینت گرم دو لایه پلاستیکی که متشکل شده از مواد پلی استر به صورت طلقی در دو طرف کاغذ توسط حرارت بروی ورق پرس می شوند. تیم خانه طراحان سام با استفاده از تجهیزات روز و باکیفیت، چاپ کوتد لمینت را در دو نوع سنگین و سبک ارائه خواهند داد. به کاغذهایی که وزن 140 گرم دارند نوع سبک و به کاغذهایی با وزن بالای 140 گرم کوتد سنگین گفته می شود. در چاپ کوتد سنگین می توان با توجه به کاربری تبلیغاتی طول عمر بیشتری را برای طرح چاپ شده نهایی مد نظر داشت. اما مدل سبک چاپ کتد بیشتر در چاپ فضای داخلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این چاپ در وزن های 80،100، 120، 140، 160،170 و 180 بصورت لمینت به مشتریان ارائه می شود.

طراحی بنر اینستاگرامی ، افزایش فالوئر