هولوگرام در تبریز

هولوگرام ‌ها برچسب هایی با حالت سه بعدی هستند که بر روی انواع پاکت ها و جعبه ها چسبانده می ‌شوند. کاربردهای مختلفی از این هولوگرام‌ ها موجود می باشد. بسیاری از افراد برای گارانتی کردن محصول خود و مشخص کردن بازه زمانی گارانتی خود از این هولوگرام ها استفاده می کنند. حتما در فلش هایی که خریداری می کنید این برچسب ها را دیده اید که به صورت ها و شکل های مختلف قرار دارند و افراد می ‌توانند با استفاده از این برچسب ها بازه زمانی گارانتی فلش خود را مشخص نمایند. هولوگرام ها توسط شرکت ها و چاپخانه های مختلفی تهیه و تولید می ‌شوند. توصیه ما این است که در زمان خرید این هولوگرام ‌ها به چگونگی طراحی هولوگرام و نکات مرتبط با آن تحقیقاتی را صورت دهید. هولوگرام ها دسته بندی های متفاوتی دارند و از لایه های مختلفی تشکیل می شوند. یک هولوگرام از دو لایه ی اصلی به نام های لایه ی فوقانی و لایه ی زیرین ساخته می شود. این لایه ها بسته به انواع آن میتواند بیشتر شود.

چاپ افست

انواع هولوگرام ها

ویژگی های مهم هولوگرام

از ویژگی های هولوگرام می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • نمی توان آن را از روی محصولی به روی محصول دیگر منتقل کرد.
  • در برابر حرارت بسیار مقاوم هستند.
  • از لحاظ بصری بسیار زیبا و جذاب هستند.
  • در صورت دستکاری به سرعت خش برمی دارند و خراب می شوند.
  • تولید کنندگان دیگر نمی توانند از روی آن تکثیر کنند.
  • از آن می توان در طرح ها و اندازه های گوناگون تولید کرد.
  • بر روی هر نوع کالا و محصولی برچسب هایی به نام هولوگرام قابلیت نصب دارد.

1.هولوگرام استریوگرام

دارای حرکت است و نحوه ی تشکیل آن بدین صورت است که از تصاویر متحرک در فریم های مختلف به صورت جداگانه بر روی سطوحی که به نور حساس هستند ثبت می شود. نورپردازی به هر یک از فریم ها با توجه به توانایی و حساسیت سطح می تواند افزایش یابد .

هولوگرام-تبریز

2.هولوگرام پالسی

یکی از پرکاربرد تربن انواع هولوگرام، کارت پی وی سی می باشد که بیشتر بر روی کارت های شناسایی استفاده می شود. این هولوگرام ها شفاف هستند، جنبه ی امنیتی و محافظتی دارد، باعث افزایش طول عمر کارت می شود و از جعل کردن کارت ها جلوگیری می کند. به دو صورت می توان این هولوگرام را بر روی کارت های شناسایی نصب کرد یکی به صورت هات استمپ و یا چسباندن به شیوه ی معمولی. مزیتی که روش هات استمپ دارد امنیت بیشتر آن است .

3.هولوگرام های کارت PVC

برای تشکیل آن عملیات میانی که شامل تهیه ی هولوگرام اصلی و به دست آوردن فرم نیکلی می باشد حذف شده و لیزر را به صورت مستقیم به فتوپلیمر می تاباند. به خاطر اینکه لیزری که برای این عملیات استفاده می شود پالس نام دارند به آن هولوگرام پالسی می گویند. مزیت این لیزر نسبت به سایر لیزر ها این است که می تواند در میلی ثانیه نور پردازی بیشتری کند. از این نوع برای عکاسی چهره بسیار استفاده می شود.

هولوگرام-تبریز

4.هولوگرام های پراکنشی

این ها با یک لیزر که برای ثبتشان مورد استفاده قرار می گیرد، مشاهده می شوند. این نور مستقیما از قسمت پشتی تابانده می شود و به چشم بیننده می رسد .تصاویر مجازی حاصل از این آن بسیار عمیق و تیز خواهد بود. اگر به تکه های کوچکتر تقسیم شود هنوز تصویر کامل درهمان قسمت های کوچک قابل مشاهده است. بسته به موقعیت این تکه ها تصاویر متععد از زاویه دیدهای متفاوت قابل مشاهده است. علاوه بر این اگر اشعه ی لیزری به قسمت پشتی آن تابانده شود تصویر اصلی بر روی یک سطح نزدیک به موقعیت اصلی تصویر نمایش داده می شود .

هولوگرام-تبریز

5.هولوگرام دارای متن پنهان

برای ساختن این نوع هولوگرام قسمت هایی که دارای متن هستند به صورت شفاف بر روی یک شیشه ی مشکی قرار می گیرند و سپس آنها را در معرض لیزر قرار می دهند. این متن ها به دو صورت هستند یا قابل بازخوانی هستند. یک سری از متن ها فقط در زیر نور لیزر قابل خواندن هستند و نوع دوم که باید به کمک فیلم های decodefilm خوانده شوند

6.هولوگرام دو بعدی و سه بعدی

این نوع عمق بسیاری دارد چرا که دو لایه هستند ، در یک لایه هولوگرام دوبعدی که معمولا در لایه ی تحتانی قرار میگیرد و هولوگرام سه بعدی که در لایه ی فوقانی قرار می گیرد .

7.جنبشی

بیشتر جنبه ی امنیتی دارد و برای تهیه ی آن از هولوگرام های دو بعدی ، سه بعدی استفاده می شود . اگر به این هولوگرام ها از زاویه های مختلف و به صورت پیوسته نورپردازی شود هولوگرام های جنبشی ساخته می شود .

8.هولوگرام های نوار چسبی

این نوع برای مواردی که نیاز به امنیت بسیار بالا دارند استفاده می شود . موارد استفاده ی آن در پاکت نامه ها ، کارتن ها و جعبه ها است . وجود این نوار چسب به منزله ی اصل بودن ، آکبند بودن است . بر روی این نوع نوشته های بسیار ریزی وجود دارد که فقط با دستگاه های لیزر قابل خواندن است .این نوار چسب ها قابلیت این را دارند که از حالت نواری خارج شده و به برچسب تبدیل شوند . این کار به کمک دستگاه دایکات قابل انجام است .

9.بازتابی

در این نوع، تصویر کاملا نزدیک به سطح مشاهده می شود و از رایج ترین نوع هولوگرام در گالری ها به شمار می آید .این هولوگرام با یک نور سفید گرم شوند روشن می شود و سپس در یک زاویه ی دید متفاوت و دور به سمت دید بیننده قرار می گیرد .بنابراین این تصویر از نور بازتاب شده از هولوگرام حاصل می گردد .اخیرا این هولوگرام ها در رنگ ها ی متفاوت ساخته و نمایش داده می شوند و تصویر شان کاملا با شی اصلی متفاوت می باشد .اگر آینه یک شی باشد تصویر هولوگرافی حاصل از آن به صورت یک نور سفید است .اگر الماس یک شی باشد تصویر حاصل از آن درخشنده و به صورت جرقه خواهد بود .

10.چند کاناله

با تغییر زاویه ی دید نور در هولوگرام ،صحنه های کاملا متفاوت مشاهده می گردد که پتانسیل های بسیاری برای حافظه های کامپیوتری عظیم دارند .

11.ضد سرقت

بارزترین ویژگی این نوع هولوگرامها غیر قابل انتقال بودن آن است . در صورت سعی به جدا کردن آن از روی محصول دچار تخریب می شود . هولوگرام ضد سرقت در دو نوع رولی و برگه ای تولید می شود و موارد کاربرد آن بسیار وسیع می باشد .

هولوگرام-تبریز

12.برجسته

به منظور تولید انبوه برای کاربردهای امنیتی مانند تصویر عقاب بر روی کارت های ویزا یک الگوی تداخلی دو بعدی درون یک فویل پلاستیکی باریک چسبانده می شود .معمولا هولوگرام اصلی بر روی یک ماده ی مقاوم در برابر نور ثبت می گردد .این هولوگرام ها شیارهایی بر سطح خود دارند .سپس لایه ای از نیکل بر روی صفحه هولوگرام چسبانده می شود و لایی از متالیک را پدید می آورد .سپس این لایی بر روی غلتک قرار می گیرد تحت فشار و گرمای بالا این لایی هولوگرام را بر روی غلتک مشتمل مواد مشابه مایلار می چسباند .

13.عادی

یکی از پرکاربردترین انواع که در مجموعه ی هولوگرامهای سرد قرار میگیرد ، هولوگرام عادی می باشد . هولوگرام عادی با برداشته شدن از سطح خراب نمی شود ، در عوض یکی از ضعف هایی که دارد ، در همه ی موارد امنیتی قابل استفاده نیست . بیشترین مورد استفاده آن برای محصولاتی است که تخریب هولوگرامها در آنها از اهمیت چندانی برخوردار نیست . برچسب عمومی در تیراژ انبوه تولید می شود و قیمت آن مناسب است .

11.ضد سرقت

بارزترین ویژگی این نوع هولوگرامها غیر قابل انتقال بودن آن است . در صورت سعی به جدا کردن آن از روی محصول دچار تخریب می شود . هولوگرام ضد سرقت در دو نوع رولی و برگه ای تولید می شود و موارد کاربرد آن بسیار وسیع می باشد .

هولوگرام-تبریز

14.رنگی

برای تولید هولوگرام رنگی از فویل نقره ای استفاده می شود . همانگونه که برای چاپ مطالب کاغذ سفید مرسوم ترین موردی است که مورد استفاده قرار می گیرد ، فویل نقره ای نیز رایج ترین کاربرد را برای تولید هولوگرام دارد . اما در صورت نیاز به تولید هولوگرام در رنگ های دیگر نظیر طلایی ، قرمز و … شرکت بعد نگار ایرانیان امکان تولید انواع هولوگرام با زیر لایه های رنگی را دارد .

15.شفاف

در این نوع اطلاعات قابل مشاهده بوده و بیشتر برای زمانی که نیاز است اطلاعات توسط کاربر محصول رویت شود پیشنهاد می شود . این برچسب در دو نوع هولوگرام شفاف و نیمه شفاف تولید می شود و تمامی ویژگی های امنیتی را دارا می باشد . هولوگرام شفافی که به شیوه ی چاپ گرم تولید شده باشد به هیچ گونه قابلیت جدا شدن از محصول را ندارد . موارد کاربرد آن بیشتر در استناد امنیتی نظیر مثل چک ، اعتبار نامه ها ، اسناد دولتی ، کارتهای پرسنلی ، پایان نامه های تحصیلی و غیره از موارد کاربرد آن است .

16.چاپ گرم

اگر بخواهید هولوگرام پس از الصاق بر روی محصول به هیچ عنوان از آن جدا نشود به صورت چاپ گرم آن را تولید می کنند . به همین دلیل است که برای چسباندن این نوع هولوگرام از دستگاه های مخصوص استفاده می شود . این نوع برچسب یکی از انواع هولوگرام هایی است که از سطح امنیتی بسیار بالایی برخوردار است و استفاده از فویل های رنگی و شفاف در این هولوگرام مقدور می باشد .

17.اسکراچ

قابلیت منحصر به فردی که دارد می تواند اطلاعات را به صورت موقت پوشش دهد . از جمله کاربرد های این برچسب در کارت های اعتباری ، کارت تلفن و اینترنت می باشد . این برچسب به سادگی با خراش قابلیت دسترسی به اطلاعات را به شما می دهد .

18.نوار هولوگرام

موارد کاربرد این نوع ، در بسته بندی کالا و پلمچ کردن آن است ، همانگونه که از نام آن پیدا است به صورت نوار می باشد . این نوار با باز کردن محصول تخریب شده و بدین ترتیب مشخص می شود که محصول پیش از این مورد استفاده قرار گرفته است یا خیر.

19.تلفیقی

همانگونه که از اسم آن مشخص است، ترکیبی از نوار هولوگرام و انواع آلومینیوم ، کاغذ و پلیمر می باشد . نمونه های رایج آن Holo paper ، Holo cap ، Holo shrink label می باشد . Holo paper کاغذ چاپ شده ای است که در آن یک نوار هولوگرام به کار رفته است . تنوع این محصول بسیار بالا بوده و از امنیت قابل قبولی برخوردار است و بیشتر در صنعت دخانیات و صنایع دارویی از آن استفاده می شود .

20.طرح های عمومی

یکی از مشخصه ها و مزیت های استفاده از قیمت مناسب و مقرون به صرفه آن می باشد . قابلیت تولید در اشکال و رنگ های مختلف را دارد . معمولا برای مواقعی که سطح امنیت بالا مورد نظر نیست از این برچسب استفاده می شود .

طراحی بنر اینستاگرامی ، افزایش فالوئر