سرعت بارگزاری صفحات تاثیر مستقیمی بر سئو سایت و افزایش رتبه دارد. سرعت پایین وب سایت ها نارضایتی کاربران را به دنبال دارد زمانیکه گوگل با خروج سریع کاربران از سایت مواجه می‎شود، رنکینگ سایت را کاهش می‎دهد.

براساس تحقیقات Aberdeen Group به ازای هر یک ثانیه تاخیر در بارگذاری سایت، موارد زیر به وقوع می پیوندد:

  • 11 درصد آمار بازدیدکنندگان سایت کمتر می شود.
  • 16 درصد آمار رضایت مندی مشتریان کاسته می شود.
  • 7 درصد آمار فروش کمتر می شود.

و این آمار نشان دهنده اهمیت افزایش سرعت بارگزاری سایت می باشد.

براساس گزارش منتشر شده از سایت آمازون، سرعت این سایت تقریبا در حدود 100 میلی ثانیه بهبود داده شد، که در مجموع باعث افزایش فروش 2 درصدی کل محصولات این سایت گشت. همچنین مبلغ هنگفتی از سود حاصل از افزایش سرعت سایت، نصیب مالکان آن شده است.

ار سال 2010 به بعد شرکت گوگل رسما اعلام نمود که سرعت سایت یکی از فاکتورهای رتبه بندی (SERP) الگوریتم های گوگل است.

عموما سرعت سایت چه در بحث فروش و چه در بحث بازاریابی بسیار حائز اهمیت است لذا در این مقاله معیارهای طراحی سایت برای افزایش سرعت بارگزاری صفحات سایت را برای شما عزیزان آماده کرده ام:

1. بهینه سازی عکس ها و هر چیزی که در سایت به کندی اجرا می شود :

 

بر طبق گزارشات و تحقیقات انجام شده، تصاویر، بیشترین حجم تشکیل دهنده اجزای یک صفحه (حدود 63 درصد) را تشکیل می دهند، لذا توجه به بهینه سازی آنها امری مهم و حیاتی و از معیارهای سرعت سایت محسوب می شود.

همیشه یادتان باشد، هنگامی که تولید محتوا می کنید، اگر عکس هایی با کیفیت بالا و بزرگ را به کار می برید، در کنار آن نیز برای ایجاد تعادل و توازن از CSS استفاده کنید.

بطور مثال اگر از یک عکس با ابعاد 80 در 80 به جای عکسی با ابعاد 800 در 800 استفاده کنید، مرورگر شما حداقل 10 بار سریع تر عکس را بارگزاری می کند. به عبارت ساده تر ابعاد عکس در سرعت لود شدن صفحه تاثیر مستقیم دارد.

بهترین راه برای کم کردن حجم عکس ها، استفاده از ابزارهای سئو تصاویر است. از بهترین ابزارهایی که می توانید از آنها بهره ببرید ابزار TinyJPG ،Compressor.io ،CMS Plugin و WP Smush می باشند.

یکی دیگر از تکنیک های بهره گیری از بارگزاری سریع تصاویر، استفاده از قطعه کدهای جاوا اسکریپت است. این قطعه کدها به دلیل اینکه خیلی سبک هستند باعث کم شدن حجم کدهای برنامه نویسی می شوند.

سئو-تبریز

 

 

 

 

 

2. استفاده از کش مرورگر :

 

احتمالا برای شما هم پیش‌ آمده است که کاهش سرعت سایتتان شما را کلافه کرده باشد و احتمالا تاکنون سرور سایت خود را چندین بار عوض کرده اید و حتی سرورهای گران‌ قیمت تهیه‌ کرده باشید، اما هرگز به‌ سرعت مطلوبتان نرسیده‌ اید. فکر می کنید راه حل چیست دوستان عزیزم؟
استفاده از کش مرورگر راه حل مناسبی است؛ کار کش به این صورت است که فایل ها و تصاویر سایت شما از جمله فایل‌ های CSS و HTML را به مدت مشخصی در کامپیوتر شخص ذخیره می‌کند، یعنی زمانی که کاربر اولین بار وارد هر صفحه از سایت شما می‌شود این اطلاعات در کامپیوتر او ذخیره و در دفعات بعدی که کاربر قصد ورود به این صفحه را دارد، این صفحه از سایتتان با سرعت خیلی زیاد بارگذاری می‌شود.

هنگامی که در لود شدن صفحات خود به مشکل برخوردید می توانید با چند راهکار مناسب آنرا رفع کنید. در ابتدا به سراغ تنظیمات مرورگر سرور خود بروید و منابعی که سایت شما برای لود شدن از آنها استفاده می نماید را بررسی نمایید. این مورد نیز جزئی از روش های افزایش سرعت سایت است که می تواند بسیار موثر باشد.